logo
تاریخ : سه شنبه 24 آذر 1394
کد 3

برگزاری جلسه با حضور مسوولین SPX و ITPO در محل خانه صنعت و معدن شهرستان نجف آباد

در این جلسه مسوولین دو مرکز جهت آشنایی و ایجاد رابطه با صنعتگران و مسوولین مربوطه در این شهرستان که یکی از بزرگرین قطب های صنعتی استان است سخن گفتند:
احسان خیام باشی مسئول مرکز مبادلات پیمانکاری فرعی اصفهان ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص خدمات مرکز از جمله گسترش بازار، جذب سرمایه گذار،  بازار یابی، ارتقاء سطح توانمندی و در نهایت حمایت از کسب و کارهای کوچک و متوسط با تمرکز بر حوزه پیمانکاری در سطح استان و در نهایت در سطح ملی را از اصلی ترین اهداف این مرکز  برشمرد.
وی همچنین با اشاره به حمایت های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان از این مرکز و افزایش پتانسیل ها و خدماتی که SPX می تواند به رایگان در خدمت اعضا قرار دهد  اطلاعاتی را در اختیار مسوولین و صنعتگران محترم این شهرستان قرار داده و آمادگی مرکز مبادلات پیمانکاری فرعی را برای همکاری با تمامی شرکت های کوچک و متوسط این شهرستان اعلام نمود. 
زهرا صفاییان کارشناس مرکز مبادلات پیمانکاری فرعی اصفهان نیز از ایجاد پورتالی مستقل زیر نظر اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان خبر داد که در آن سعی شده است   نواقص و محدودیت های قبلی برطرف گردیده و بتواند به سهولت در دسترس اعضا  قرار گیرد و آماده خدمت رسانی به شرکت های عضو مرکز می باشد، وی همچنین از برگزاری دوره های آموزشی جدید با توجه به ارزیابی های انجام شده در این مدت خبر داد.
در ادامه جلسه پویان رحیمی مسئول دفتر توسعه فناوری و سرمایه گذاری ITPO، پس از اشاره به نیاز اساسی توسعه بازار و همکاری مشترک  واحدهای صنعتی کوچک و متوسط  و  تاکید بر جایگاه مرکز پیمانکاری فرعی SPX در توسعه صنایع کوچک و متوسط و به صورت خاص پیمانکاری، اعلام داشت این  در حالي است كه توانايي بنگاه ها در مشخص كردن منابع مالي و تهيه برنامه‌هاي مالي مناسب جهت راه اندازي و توسعه فعاليتشان از عوامل اصلي رشد و پيشرفت كسب و كار به شمار مي‌رود. شرايط نامناسب توليدکنندگان، سود کم حاصل از توليد و بسياري از موانع موجود در فعاليت هاي توليدي موجب شده است که بانک ها تمايلي به اعطاي تسهيلات به بخش توليد و بخصوص شركتهاي كوچك و متوسط نداشته باشند. لذا تامين منابع مورد نياز از طريق شبکه بانکي کشور در کوتاه مدت چشم انداز روشني براي بنگاه هاي اقتصادي خرد ندارد. با اين وجود، تامین منابع مالی مورد نیاز از طریق مشارکت بخش خصوصی و دیگر روش های نوین تامین سرمایه می تواند کار گشا باشد.
وی افزود، دفتر توسعه فناوری و سرمایه گذاری اتاق اصفهان ITPO با هدف ایجاد ارتباط بین کارآفرینان صاحب ایده و طرح با صاحبان سرمایه در تعامل با سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (یونیدو) تشکیل شده است.
وی ایجاد ارتباط بین کارآفرینان صاحبان طرح و ایده و صاحبان سرمایه، مشاوره و راهنمایی در تهیه و تدوین طرح توجیهی و طرح کسب و کار ، شناسایی نخبگان و صاحبان طرح و ایده، ارزیابی امکان سنجی طرح ها از چهار منظر سابقه متقاضی، مطالعات بازار، مطالعات شاخص های مالی و اقتصادی، مطالعات فنی طرح ها، شناسایی و ایجاد هم افزایی بین نهادهای توسعه کارآفرینی استان را از جمله خدمات دفتر توسعه فناوری و سرمایه گذاری اصفهان عنوان کرد.
در پایان جلسه ایشان آمادگی کامل ITPO را برای توسعه همکاری با آن مجموعه در جهت افزایش توانمندی های اعضایشان اعلام نمود.